Oto Sembol ve Grade Reset

Günümüzde hala sırf sembol ve grade için serverı kapatıp açmak zorunda olan serverlar var . O zorundalığın sebebide bu işlemi bilmediklerinden kaynaklanıyor . Bu işlemler sayesinde artık işiniz çok daha kolay .

1. Önce sql servera job ekliyoruz.

oto1

2. General sekmesinden joba bir isim veriyoruz.

oto2

3. Steps sekmesinden new diyerek yeni bir steps oluşturuyoruz . Stepse bir ad veriyoruz . Databasemizi seçiyoruz ve otomatik işlenicek kodları command bölümüne yazıyoruz.

oto3

4. Schedules sekmesinden new schedule den yeni oluşturuyoruz . Gelen ekrandan scheduleye isim veriyoruz . Daha sonra zaman ayarları için change butonunu tıklıyoruz . Zaman ayarı olarak 15 dakikada bir güncellemeyi göstericem . Gelen ekrandan daily ( günlük ) – occurs every ( sölenen zaman aralığında ) – hours(saat) olan ayarı minutes(dakika) yapıyoruz . 1 Olan sayıyıda 15 yapıyoruz . Burda işimiz tamam.

oto4

5. Sağ alt tarafta çalışan service manageri açıyoruz . Servislerden sql server agenti seçiyoruz ve başlatıyoruz .

oto5

ÖNEMLİ NOT : Serverda 100 karus 100 human olmadan bu başlatma işlemini yaparsanız sembol tablosu tam dolmuyacağından ebenezer c++ la başlayan bi hata vericektir . O yüzden dikkat edelim.  Bunları yaptıktan sonra her 15 dakikada bir sembol ve gradeyi güncellicektir . Tabi komutu doğru yazın steps kısmında .

Be the first to comment

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.